Nasz katalog firm oferuje:

  • przejrzystą prezentację Twojej firmy
  • efektywną formę reklamy docierającą do dużej liczby klientów
  • dodatkowe możliwości promocji w naszym serwisie

Nie dodałeś jeszcze wpisu ? dodaj wpis

Informacje o firmie:

dodaj do schowka

FUNDACJA BOGUSŁAWA NOWAKA

Branże w których działa firma:

Fundacje

Adres i dane kontaktowe:

lubuskie
ul. kard. Wyszyńskiego 33 lok. 1
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. 694 106 492


Poleć na:          


  • Zgłoś błąd:
Opis firmy:

Bogusław Nowak odsłonił przy ulicy Wyszyńskiego tablicę informacyjną swej fundacji, niosącej pomoc schorowanym zawodnikom różnych dziedzin sportu.

Pomysł założenia fundacji pomagającej byłym sportowcom zrodził się na spotkaniu Bogusława NowakaZenonem Plechem, jednym z legendarnych żużlowców Stali, który podobną działalność prowadzi w Gdańsku. Nowak powołał swoją organizację w 2009 roku, jednak liczne procedury prawne spowodowały, że zaczęła ona działać i nieść pomoc dopiero w roku bieżącym.

Bogusław Nowak jak nikt inny wie, czym jest poświęcenie zdrowia dla sportu. W 1988 roku na torze w Rybniku doznał złamania kręgosłupa, które skazało go na wózek inwalidzki. Mimo tej tragedii nie poddał się, wrócił do żużla jako szkoleniowiec, a teraz pomaga innym dzięki działalności swej fundacji.

– Chcemy pomagać ludziom, którzy mają dzisiaj po 70, 80 lat. Młodość i zdrowie zostawili na torach, pływalniach, bieżniach i teraz potrzebują wsparcia. Kluby nie mają ani środków ani czasu by się nimi zainteresować, patrzą w przyszłość, liczy się tylko zwycięstwo. Mam nadzieję, że fundacji uda się wypracować formę współpracy ze środowiskiem, które rozumie sens pomocy i przychyla się do tego – powiedział Nowak.

 

 

  Schowek (0)